Zmarła Helena Kostanek, niezapomniana „Danusia”

W dniu dzisiejszym 3 grudnia 2020 roku w  wieku 94 lat zmarła po długiej chorobie niezapomniana, ciepła i związana z naszym Kołem

Helena Kostanek większości znana jako Pani Danusia

U boku męża Adolfa (zmarł w 2000 r.) prowadziła leśniczówkę Zaspy Małe, w której zamieszkiwali od 1947 roku (na tzw. Ziemiach Odzyskanych). Ich dom zawsze był otwarty, ciepły i życzliwy dla nas myśliwych Koła Łowieckiego „Żerań”. W pierwszym okresie po objęciu przez nas obwodu łowieckiego Zaspy Małe udostępniali nam swoje lokum, aby myśliwi mieli swój kąt po polowaniu. I tak zaczęła się wspólna piękna historia naszego Koła i rodziny Kostanków, która przez  bardzo długie lata przeplatała się wzajemnie. Niezapomniana atmosfera pełna życzliwości i ciepła, gościnność i wzajemny szacunek niestety przechodzi dziś w inny wymiar. Pani Danusia wychowała czwórkę dzieci, doczekała się licznego grona wnuków i prawnuków, a nasze trzy pokolenia myśliwych z Żerania miały szczęście spotkania jej na swojej łowieckiej drodze.

Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla najbliższej rodziny. Zawsze była w naszej pamięci i najlepszych wspomnieniach … i tak pozostanie. Niech szum wiecznej kniei ukoi ból po odejściu niezapomnianej naszej Pani Danusi.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 5 grudnia (sobota) 2020 r. o godz. 14:00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białogardzie, ul. Dąbrowszczaków 5.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.