Prace gospodarskie w obwodzie nr 45 w Zaspach Małych

Dzieje się w każdym z naszych obwodów łowieckich … również w obwodzie łowieckim nr 45. Dzięki „zaangażowaniu” naszej terenowej Braci łowieckiej ( szczególnie w osobie leśniczego Sławka ) która wzorcowo współpracuje z Jasiem , Gospodarzem obwodu łowieckiego realizowane są obowiązki myśliwskie takie jak dokarmianie zwierzyny.

                … raz ta nasza niezbyt liczna Brać łowiecka wraz z naszym stażystą Kubą przewozi w nowe miejsca zwyżki myśliwskie ( nr 12 , 15 i 16 ) , owija je nowymi siatkami maskującymi ( nr 6 i nr 15 ) lub naprawia je ( nr 6 i nr 12 ) jak również usuwa usterki na ambonie tzw duński dom.


                   … a raz ta nasza niezbyt liczna Brać łowiecka rozwozi smakołyki  – jabłka i dynie z pomocnikiem , który zapewne jak urośnie , to będzie dobrze pamiętał … czym za młodu skorupka nasiąkła 

nawet jeszcze zostaje trochę czasu na ogarnięcie „obejścia” wokół naszej kwatery myśliwskiej z jesiennych liści. Wszystkie te prace były przeprowadzone w ostatnich kilkunastu dniach … systematycznie , bez jakiegokolwiek przymusu , mile spędzając w łowisku czas.

Wydaje się że wszystko co potrzeba do bezinteresownej pracy społecznej na rzecz naszego Koła i naszego żerańskiego środowiska jest … ale jednak czegoś komuś brakuje – bo wielu naśladowców nie ma …  choć w naszym Kole są od lat , jeszcze młodzi i zdrowi – co ważne w tym trudnym covid-owym czasie.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.