Piknik strzelecki o Puchar 65-Lecia Koła Łowieckiego „Żerań” w Warszawie – relacja

Obchody Jubileuszu 65-Lecia naszego Koła zaczęliśmy 30 września przed godziną 9 rano Piknikiem strzeleckim na strzelnicy ZO PZŁ w miejscowości Hrud.

Już na samym początku mile zaskoczyła nas pogoda – po kilkunastodniowych ciągłych opadach poranek przywitał nas słońcem , bezchmurnym niebem i piękną jesienną ciepłą aurą która utrzymała się do końca naszych obchodów w tym dniu.

Na zbiórce stawiło się 15 uczestników – zgodnie z obowiązującymi przepisami instruktor strzelectwa kolega Krzysztof Szcześniak dokonał odprawy omawiając regulamin Pikniku strzeleckiego oraz przeprowadził krótkie szkolenie na temat zasad bezpieczeństwa na tego typu zawodach.

Nastąpił podział na dwie grupy i zaczęły się próbne strzelania w konkurencji trap czyli „osi myśliwskiej” oraz skeet czyli „kręgu myśliwskiego”. Obie konkurencje były uproszczone, dostosowane do naszego poziomu wszystkich uczestników.

Wszystko po to , aby zawody o Puchar 65-Lecia naszego Koła miały charakter pikniku , a jego uczestnikom oprócz rywalizacji towarzyszył miły i radosny nastrój spotkania w gronie Braci myśliwskiej.

W przerwie strzelań myśliwskich była okazja do wymiany komentarzy po oddanych pierwszych strzałach , pochwaleniem się refleksem , dobrym składem i celnością oraz obróceniem z żart ewidentne pudła do rzutków.  Wspaniała pogoda sprzyjała miłej i sympatycznej atmosferze podczas tego Pikniku strzeleckiego.

Po zakończeniu zawodów podczas oficjalnej części naszych obchodów Jubileuszu najlepsi zawodnicy ( I miejsce Andrzej Lachowski , II miejsce Mirosław Kubiak , III miejsce Marek Cegliński ) byli oczywiście uhonorowani upominkami, dyplomami, pucharami. Również nagrody otrzymał najmłodszy ( Michał Lachowski ) jak i najstarszy ( Piotr Gruszczeka ) uczestnik zawodów, a każdy kto wziął udział w Pikniku strzeleckim otrzymał pamiątkowy medal.

Przebieg Pikniku strzeleckiego na strzelnicy ZO PZŁ w Hrudzie był również udokumentowany dronem , dzięki uprzejmości ze strony miejscowego sympatyka naszego Koła ( Uroczysko Zaborek ) a relacja jest dostępna w linku poniżej.

https://drive.google.com/open?id=0BwA0BBT2QKVwZjZCZHVWdGVRREk

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.