Część oficjalna obchodów Jubileuszu 65-lecia Koła Łowieckiego „Żerań” w Warszawie Msza święta – relacja

Oficjalną część obchodów naszego Jubileuszu rozpoczynaliśmy Mszą świętą w dniu 30 września o godzinie 15.00 w Parafii pod Wezwaniem Świętej Trójcy w Janowie Podlaskim.

Uroczyste wprowadzenie naszego sztandaru rozpoczęło celebrację Mszy świętej – poczet sztandarowy tworzyli koledzy z terenowej Barci łowieckiej ( Marek Weremczuk , Dariusz Piwowarski , Tomasz Bernaszuk ).

Msza święta była koncelebrowana przez dwóch księży : Dziekana Dekanatu Janowskiego Proboszcza Parafii po wezwaniem Świętej Trójcy Stanisława Grabowieckiego który odprawiał Mszę w intencji członków Koła Łowieckiego „Żerań” którzy odeszli do Krainy Wiecznych Łowów , oraz Kustosza Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie  Jacka Guza który odprawiał Mszę w intencji aktualnych członków zrzeszonych w Kole Łowieckim „Żerań”.

Msza myśliwska była grana przez Zespół Sygnalistów PASJA z Warszawy.

Ksiądz Jacek Guz wygłosił piękne myśliwskie okolicznościowe kazanie , które potwierdziło że jest on ogromnym sympatykiem łowiectwa i świetnym propagatorem tradycji łowieckich.

Wójt Gminy Janów Podlaski Jacek Hura jako członek naszego Koła odczytał listę członków Koła Łowieckiego „Żerań” którzy odeszli do Krainy Wiecznych Łowów.

Na zakończenie Mszy świętej delegacja naszej terenowej Braci łowieckiej ( Krzysztof Zieliński , Zbigniew Jureczek ) złożyła na ręce księży kosz myśliwski z darami od naszego Koła.

Zespół sygnalistów PASJA po mszy dał półgodzinny koncert muzyki myśliwskiej dla zebranych członków Koła Łowieckiego „Żerań” w Warszawie , zaproszonych gości i miejscowej ludności.  Po jego wykonaniu rozległy się gromkie oklaski.

.3.

Zespół Sygnalistów PASJA na XIV Mazowieckim Konkursie Sygnalistów i Muzyki Myśliwskiej w Radzyminie w lipcu br. zajął pierwsze miejsce w kategorii Zespołu w klasie A i MB.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.