Miejsce Jubileuszu 65-Lecia Koła Łowieckiego „Żerań” w Warszawie – Uroczysko Zaborek

Miejscem naszych obchodów było Uroczysko Zaborek które znajduje się na terenie naszego obwodu łowieckiego nr 4 Janów Podlaski.  Jego niepowtarzalny klimat i koloryt o tej porze roku dodał naszej uroczystości wiele uroku.

Usytuowany na lekkim wzniesieniu uroczy XIX wieczny zdesakralizowany Kościółek był miejscem w którym odbyła się kolejna część oficjalna naszych obchodów – odczyty , listy gratulacyjne , przemowy i wręczenie odznaczeń.  Wokół kościółka znajdują się liczne kapliczki z drewnianymi rzeźbami, a także bajeczny ogród stworzony na podstawie obrazów i wizji lokalnego malarza Bazylego Albiczuka.

W Drewnianym Kościółku została zorganizowana okolicznościowa wystawa trofeów myśliwskich pozyskanych przez członków naszego Koła – głównie przez lokalną Brać łowiecką. Wykonawcą tej wystawy tradycyjnie był Sympatyk naszego Koła Bohdan Jasiewicz. Dodatkowo na ten Jubileusz zostały wystawione nagrodzone prace na XX edycji konkursu fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego.

Wystawa ta została otwarta na tydzień przez naszymi obchodami Jubileuszu i była udostępniana do zwiedzania przez okres kolejnych 3 tygodni dla gości Uroczyska Zaborek jak i chętnych do zapoznania się z nią z pośród miejscowej ludności.

Kolejnym miejscem w którym w tym dniu gościliśmy był Bielony Dworek – miejsce naszej biesiady. Ten pełen uroku dworek z 1844 roku z sosnowych bali pamięta czasy powstania styczniowego o czym świadczą znalezione w jego podwalinach zapiski – list powstańców do proboszcza, który miał im dostarczyć żywność

A oto nasz senior Marian , który korzysta z promieni słonecznych i nabiera sił przed benefisem , który na niego wkrótce czeka …

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.