Zaproszenie na wykład „Wilczy Apetyt na Wiedzę”

Wykład UOUW - 18 czerwca 2015

Szanowni Państwo, Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego
zaprasza na wykład dra Roberta Mysłajka pt. "Wilczy apetyt na wiedzę,
czyli o drapieżnikach naszych lasów", który odbędzie się w czwartek,
18 czerwca 2015 roku o godz. 18:00, w Auli Starej Biblioteki UW
(Krakowskie Przedmieście 26/28). 

Drapieżne ssaki to grupa niezmiernie różnorodna − są wśród nich liliputy i olbrzymy, samotnicy i rodzinni pantoflarze, wielbiciele krwistych steków i wegetarianie. Co sprawia, że to one stały się naszymi pupilami? Gdzie można spotkać niedźwiedzia, wilka i rysia? Jakie nowe gatunki drapieżników zawitały ostatnio do Polski? Na te oraz inne pytania poznają Państwo odpowiedzi na wykładzie, podczas którego Aula Starej Biblioteki UW zamieni się w leśny zagajnik … 

Nasz gość, dr Robert Mysłajek, jest adiunktem naukowym w Instytucie Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii UW oraz wiceprezesem Stowarzyszenia dla Natury "Wilk". Od 20 lat zajmuje się badaniem i ochroną ssaków drapieżnych, na co dzień obserwując życie mieszkańców lasu. Jest zdobywcą tytułu Popularyzator Nauki 2014, organizowanego przez Serwis Polskiej Agencji Prasowej "Nauka w Polsce" we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej oraz do dołączenia do wydarzenia na Facebooku.Prosimy o wcześniejsze przybycie, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.