Sezon polowań na bażanty rozpoczyna się 30 września 2023 r.

W związku z licznie pojawiającymi się zapytaniami odnośnie rozpoczęcia sezonu polowań na bażanty przypominamy, że powołując się na Obwieszczenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 9 grudnia 2022 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie określenia okresów polowań na zwierzęta łowne, informuje, że według § 1. ust. 21 pkt 2,3,4 ww. rozporządzenia:

Pkt 2. Jeżeli  początek okresu polowań przypada bezpośrednio po dniu lub dniach wolnych od pracy, okres ten rozpoczyna się pierwszego dnia wolnego od pracy.

Pkt 4. Przy ustalaniu okresu polowań przyjmuje się, że dzień wolny od pracy to niedziele i święta określone w odrębnych przepisach o dniach wolnych od pracy oraz soboty.

Wobec powyższego sezon rozpoczyna się z dniem 30 września 2023 r.

Przy tej okazji chcemy zwrócić szczególną uwagę na tych, którzy jeszcze długo przed rozpoczęciem sezonu zadbali, aby nasze oczy cieszył widok bażantów w łowisku.

Janów Podlaski – wpuszczono 10 kogutów i 40 kur … osoba która była z to odpowiedzialna specjalnie prosiła o zamaskowanie twarzy 😀

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.