Powrót Janowskiego Hubertusa organizowanego wspólnie przez Żerań i Stadninę Koni w Janowie Podlaskim

Miło nam poinformować, że w 4 listopada 2023 r. powraca Janowski Hubertus organizowany wspólnie przez Żerań i Stadninę Koni w Janowie Podlaskim.

Szczegółowy plan imprezy zostanie podany zaraz po jego zatwierdzeniu przez organizatorów. Planujemy rozpoczęcie Janowskiego Hubertusa na Stadninie rankiem o godz 7.00, następnie będą realizowane równolegle dwa scenariusze obchodów: myśliwski ( polowanie ) i jeździecki, po czym obie grupy ponownie spotykają się na Stadninie ok godz 15.00 podsumowując wyniki polowania i gonitwy za lisem. Na zakończenie planujemy zasiąść do wspólnej biesiady przy specjałach i darach lasu oraz dobrej muzyce.

Część łowiecka:

      • polowanie typu szwedzkiego – do 35 myśliwych ( Alwus ), w przypadku większej liczby zgłoszeń polujemy na 2 grupy – druga grupa wg. tradycyjnych pędzeń ( nad Bugiem )
      • polowanie rozpoczynamy o godz. 8.00 a kończymy o godz. 13.00
      • pokot i ciepły poczęstunek dla uczestników polowania na Bazie łowieckiej Kotlinka o godz 14.00
      • Koło pokrywa koszty organizacyjne części łowieckiej

Obchody Janowskiego Hubertusa na Stadninie nie będą miały charakteru zamkniętego. Liczymy na frekwencję nie tylko ze strony naszej Braci łowieckiej. Będzie to znakomita okazja na promocję łowiectwa i wartości które reprezentujemy. Ze względu na charakter imprezy mile widziane nasze małżonki i osoby towarzyszące. Oferujemy pomoc w rezerwacji miejsc noclegowych w pobliskich pensjonatach. Koszty uczestnictwa w biesiadzie i noclegów na zasadzie komercyjnej są pokrywane przez uczestników.

Zgłoszenia należy kierować wyłącznie drogą mailową na adres Koła sekretariat.klzeran@gmail.com podając liczbę uczestników ( w polowaniu jak i w obchodach )  do dnia 15 października br.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.