Rozliczanie ryczałtu za odstrzał sanitarny dzików w sezonie 2021/2022

Z dniem 28 lutego 2022 r. zakończył się odstrzał sanitarny dzików w sezonie 2021/2022 r. i przyszedł czas rozliczenia finansowego przez Koło.

Wzorem roku ubiegłego w najbliższym czasie z każdym myśliwym, który dokonał w sezonie 2020/21 odstrzału sanitarnego, skontaktuje się Skarbnik Koła, przekazując szczegółową informację o wysokości należnego ryczałtu z tego tytułu oraz udzieli informacji i ewentualnych wyjaśnień o prawnych możliwych sposobach jego wykorzystania. Zasady wypracowane w poprzednim sezonie nie ulegają zmianie:

Wariant I – cały należny ryczał zostanie wypłacony myśliwemu , stanowi dla niego przychód a Koło w ustawowym terminie po zakończeniu roku obrachunkowego wystawi PIT-11

Wariant II – cały należny ryczałt zostaje przelany na subkonto myśliwego i po potrąceniu zaliczki na poczet podatku dochodowego ( 19% lub 32% ) zostaje przekazany jako darowizna (na podstawie Umowy Darowizny ) na realizację celów statutowych naszego Koła ; ryczałt stanowi dla niego przychód a Koło w ustawowym terminie po zakończeniu roku obrachunkowego wystawi PIT-11

Wybór jednego z wariantów będzie indywidualną decyzją każdego myśliwego. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie zapewniamy indywidualne konsultacje z Biurem Księgowym, obsługującym nasze Koło.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.