Przypomnienie , że nadal obowiązuje Regulamin korzystania z domku myśliwskiego i jego infrastruktury

Uprzejmie przypominamy o zasadach , które nadal obowiązują wszystkich członków naszego Koła , dotyczące korzystania z domków myśliwskich zatwierdzony uchwałą Zarządu w lipcu 2019 roku.

Regulamin korzystania z domku myśliwskiego

   1. Każda osoba korzystająca z infrastruktury domku myśliwskiego ma obowiązek wpisania się do Rejestru pobytu na bazie myśliwskiej wypełniając wszystkie rubryki. O zakończeniu pobytu należy powiadomić Gospodarza bazy łowieckiej.
   2. Wszystkich korzystających z bazy łowieckiej obowiązuje ta sama żelazna zasada – pozostawienie po sobie ładu i porządku a jeśli tak nie jest , osoba zastająca nieporządek ma obowiązek wpisania stosownej uwagi do Rejestru pobytu. Gospodarz ma prawo do akceptacji lub nie porządku po zakończeniu pobytu przez myśliwego.
   3. Obowiązuje całkowity zakaz trzymania zwierząt wewnątrz budynku domku myśliwskim. Psy trzymane są na zewnątrz w przygotowanych ocieplonych kojcach przez Koło lub klatkach zabezpieczonych we własnym zakresie przez właścicieli psów. Każdy właściciel psa ma obowiązek posprzątania kojca lub miejsca przybywania psa po zakończeniu pobytu na bazie łowieckiej.
   4. Obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu wewnątrz budynku domku myśliwskim.
   5. Biorąc pod uwagę zasadę dobrego wychowania i szacunku do innych osób należy przestrzegać zachowania miru domowego tak , aby zagwarantować innym możliwość wypoczynku przebywającym w tym samym czasie w domku myśliwskim.
   6. Wszelkie powstałe szkody na majątku bazy myśliwskiej z winy przebywającego pokrywa sprawca.
   7. Każda osoba niezależnie od długości pobytu w domku myśliwskim dobrowolnie uczestniczy w pokryciu częściowych kosztów jej eksploatacji w tym również zabezpieczenia środków czystości i sprzątania całego obiektu po zakończaniu pobytu w wysokości minimum 20 zł/osobę ( aktualnie rekomendowane jest 25-30 zł/osobę ).
   8. Istnieje możliwość zarezerwowania domku myśliwskiego na imprezy okolicznościowe i rodzinne przez naszych członków i ich rodziny. O rezerwacji bazy myśliwskiej na te cele decyduje Łowczy za pośrednictwem Gospodarza bazy łowieckiej. Warunkiem jest sfinansowanie sprzątania całego domku myśliwskiego oraz zakup karmy lub drewna kominkowego w ilości zależnej od liczby osób i czasu trwania imprezy.

Powyższy regulamin  obowiązuje we wszystkich bazach w naszych obwodach  łowieckich i zwraca się uwagę na konieczność jego przestrzegania. Korzystanie z majątku Koła – w tym z domków myśliwskich i ich wyposażenia – jest zarówno prawem każdego członka ale również jest też obowiązkiem , aby o niego dbać i wykorzystywać zgodnie z jego przeznaczeniem.

W bazie na Kotlince w Janowie Podlaskim obowiązuje dodatkowy regulamin korzystających z Ruskiej Bani.

Regulamin Ruskiej Bani

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.