Piknik w Leśniczówce na Podolu – relacja

W dniu 14 września br. odbył się coroczny piknik rodzinny na terenie Leśniczówki na Podolu. Uczestnikami tej imprezy byli głownie  pracownicy Lasów Państwowych i ich rodziny , ale również byli zaproszeni goście i przedstawiciele szeroko rozumianych  władz lokalnych jak i rolników.

Impreza ta zgromadziła naprawdę sporą grupkę dzieci i młodzieży , która bardzo chętnie wzięła udział w ofladrowaniu naszej farmy Danieli , która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Leśniczówki. Przy tej okazji Leśniczy Sławek Błażejewski przeprowadził pogadankę na temat zagrożeń wynikających z bytowania wilków w naszym kompleksie leśnym , o roli myśliwych w ochronie przed szkodami łowieckimi oraz przedstawił plany naszej hodowli Danieli prowadzonej w ramach programu reintrodukcji tego gatunku zwierzyny w kompleksie leśnym wokół Skępego.

Nasze Koło zasponsorowało pieczonego dzika  który , który cieszył się tak dużym powodzeniem , że dosłownie po kilkudziesięciu minutach została tylko kupka kości a dookoła słychać było , jak smakowitym i zdrowym darem lasu jest dziczyzna. Podczas serwowania dzika Prezes Koła skierował kilka słów do zgromadzonych na tym ekologicznym pikniku podkreślając następujące kwestie:

*   myśliwy wraz z rolnikiem i leśnikiem jest jednym z ogniw łańcucha , który otacza zasoby naturalne pochodzące z pól i lasów – naszego wspólnego dobra naturalnego które nie jest nam dane do końca na wieki  – i musimy o nie właściwie dbać i chronić

*  myśliwi odgrywają wiodącą rolę w zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusa ASF który zagraża hodowcom trzody chlewnej zarówno na małą jak i dużą skalę w Polsce ocenianą na kilkanaście miliardów złotych pod względem wielkości eksportu wieprzowiny – i z sukcesem realizuje wszystkie zalecenia pomimo tego , że wiążę się to z drastyczną redukcją populacji dzika do poziomu 1 dzika na 1.000 ha czyli praktycznie zera

* myśliwi naszego Koła Łowieckiego zawsze byli , są i będą pozytywnie nastawieni na poprawną współpracę z  lokalną skępską społecznością i aktywnie współpracują przy realizacji wspólnych przedsięwzięć – przykładem jest farma Danieli która jako nasza inicjatywa realizowana jest pod patronatem ZO PZŁ we Włocławku i wspólnie z sąsiadującymi kołami łowieckim

*   zapromowaliśmy dziczyznę jako zdrową i ekologiczną żywność bez antybiotyków i chemii , żyjącą na wolności a nie w klatce czy zagrodzie , która powinna częściej gościć na naszych stołach zgodnie wielowiekową tradycją i polską kulturą łowiecką.

Nasza obecność na lokalnym pikniku zorganizowanym na naprawdę dużą skalę pod względem liczby uczestników i różnorodność atrakcji dla wszystkich zgromadzonych jest dowodem że dbamy o poprawne relacje zarówno z rolnikami , leśnikami i przedstawicielami lokalnych władz samorządowych. Mamy bowiem świadomość , że miedzy innymi o tego tez zależy jaką opinię nam oni wystawią przy podpisywaniu Umów dzierżawnych na kolejne lata. Nasze Koło reprezentowało trzech członków zarządu ( poza Leśniczym jako organizatorem ) , natomiast długo by szukać naszej lokalnej Braci łowieckiej , która nie zaszczyciła szerzej swoją obecnością na imprezie , która obyła się bądź co bądź na terenie naszego obwodu łowieckiego nr 177.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.