IV edycja Kujawsko Dobrzyńskiego Dnia Kultury Rolniczej , Leśnej i Łowieckiej w Ciechocinku – relacja

W dniu 14 września odbyła się już czwarta edycja obchodów Kujawsko Dobrzyńskich Dni Kultury trzech grup społecznych związanych ze sobą tj. rolników , leśników i myśliwych.

Obchody rozpoczęły się imponującym wejściem do Kolegiaty Świętych Apostołów ponad trzydziestu sztandarów , w tym naszego. Uroczystą Hubertowską Mszę celebrował ks. prałat. prof. dr hab. Wojciech Frątczak. W kazaniu do zebranych reprezentujących te trzy grupy społeczne  bardzo trafnie przekazywał obraz , jaką drogę przeszła każda z tych grup w ostatnich latach po pierwszych wolnych wyborach w Polsce , jaki ma aktualnie status i możliwości dalszego zrównoważonego rozwoju. Tylko dla nas – dla myśliwych – nie miał dobrych informacji wynikających z tego , co się dzieje z polskim łowiectwem i jak jest ono postrzegane przez media. Z goryczą odniósł się do fali hejtu która wylewa się na myśliwych zapominając o jego roli w ograniczaniu szkód łowieckich i walce z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF. Użył nawet takiego porównania , że nawet w najbardziej mrocznych czasach powojennej historii naszego Państwa , służby bezpieczeństwa nie miały tak złej opinii jak aktualnie myśliwi , opinii która jest kreowana głównie przez celebrytów i niestety przyjmowana przez społeczeństwo.

Po Mszy tradycyjnie odbył się uroczysty przemarsz przez miasto do Parku Zdrojowego przy asyście Reprezentacyjnej Orkiestry Lasów Państwowych , gdzie odbyło się oficjalne rozpoczęcie obchodów i był realizowany program obejmujący wystąpienia zaproszonych gości ( w tym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi ) jak i odbywała się część artystyczna promująca polską wielowiekową tradycję i kulturę łowiecką.

IV edycja Kujawsko Dobrzyńskiego Dnia Kultury Rolniczej , Leśnej i Łowieckiej w Ciechocinku była zorganizowana i poprowadzona przez Łowczego Okręgowego ZO PZŁ we Włocławku Grzegorza Wiśniewskiego.  Tradycyjnie już była ona na bardzo wysokim poziomie począwszy od ilości zaproszonych gości , uczestników reprezentujących rolników , leśników i myśliwych , przebiegu imprezy zarówno pod względem organizacyjnym jak i różnorodności atrakcji które ciszyły się ogromnym powodzeniem wśród kuracjuszy przebywających w tym kurorcie i mieszkańców Ciechocinka.

Nasza obecność na tym ekologicznym pikniku potwierdza , że dbamy o poprawne relacje zarówno z rolnikami , leśnikami i przedstawicielami władz samorządowych i łowieckich  bowiem mamy świadomość , że o tego zależy jak nasze Koło będzie postrzegane przez nich  przy  podpisywaniu Umów dzierżawnych na kolejne lata. Szkoda tylko że świadomość ta nie jest na tak wysokim poziomie wśród naszej Braci łowieckiej a w szczególności z obwodu nr 177 , która nie zaszczyciła szerzej swoją obecnością co widać choćby po naszym poczcie sztandarowym.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.