O bioasekuracji jeszcze raz. Przypomnienie z Koszalina

Powiatowy lekarz Weterynarii w Koszalinie przesłał (28 kwietnia br.) kołom łowieckim przypomnienie o obowiązku stosowania się do zasad bioasekuracji podczas polowania i po polowaniu. Należy pamiętać – czytamy w piśmie – że zabezpieczenie miejsca patroszenia jest jedną z niezbędnych czynności ale poza nią bezwzględnie konieczne jest odpowiednie zabezpieczenie transportowanych tusz.

Sytuacja, w której tusza jest niezabezpieczona w przestrzeni transportowej /bagażowej pojazdu, gdy krew spływa z pojazdu na drogę NIE MA PRAWA MIEĆ MIEJSCA!

Upolowaną zwierzynę (zwłaszcza dziki!) należy zabezpieczyć do transportu w sposób uniemożliwiający wypływ płynów ustrojowych poza pojazd. NIE WOLNO transportować zastrzelonych zwierząt w koszach zawieszonych na hakach do ciągnięcia przyczep. Takie nieodpowiedzialne zachowanie prowadzi do gwałtownego szerzenia się chorób zakaźnych w tym również afrykańskiego pomoru świń – przypomina w cytowanym piśmie Piotr Szykowny, powiatowy lekarz weterynarii w Koszalinie.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.