Dzień prac gospodarczych w Garbowie – relacja

W dniu 4 sierpnia br. odbył się dzień prac gospodarczych na naszej bazie łowieckiej w Starościnie.  Rozpoczęliśmy dokładnie o 8.00 w silnej grupie 25 osób: 2 kolegów z obwodu łowieckiego 177 Skępe , 5 kolegów z obwodu łowieckiego 4 Janów Podlaski , 8 kolegów z Warszawy i 10 kolegów miejscowej Braci łowieckiej. Koordynatorem prac był Gospodarz obwodu Stanisław Osek.

Zgodnie z planem prace gospodarcze zaczęły się jednocześnie na wielu frontach.  Pierwszym z nich było przygotowanie magazynku na karmę. Poniżej stan przed i po zakończeniu prac w tym pomieszczeniu.

Kolejna grupa kolegów zajmowała się wytyczeniem linii ogrodzenia od strony północnej i posadowienie słupków ogrodzeniowych.

Następnie ta sama grupa przerzuciła się na stronę południową z takim samym zakresem prac. Panująca temperatura 34 stopni nie pomagała w ciężkiej pracy na otwartym terenie.

Kolejnym nie lada wyzwaniem w ten upalny dzień było oczyszczenie stodoły i rozebranie przyległego magazynku. Przez kilka godziny w trybie ciągłym zmieniały się trzy grupy kolegów którzy oczyszczali to pomieszczenie. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania – obiekt jest przygotowany na ekipę , która już w poniedziałek ma przyjechać uzupełnić odeskowanie i montaż nowych wierzei.

Przy tej okazji oprócz ogromnej sterty słomy i drewna odpadowego zebrała się pokaźna ilość złomu.

Oprócz tych prac miejscowy kolega kandydat do naszego Koła przez cały czas dokonywał przecinki i kształtowania drzewostanu wokół całej naszej bazy łowieckiej. Jest on profesjonalistą w tym zakresie i co najważniejsze wie jak to się robi zgodnie z obowiązującym prawem.

Jeszcze przed zakończeniem tego bardzo pracowitego dnia i przed rozpaleniem integracyjnego grilla , kostka przed domkiem została wyczyszczona.

Dzień prac gospodarczych zakończyliśmy wykonując cały zakres prac zaplanowanych przez Gospodarza obwodu łowieckiego. Zarząd przekazał podziękowania za wspaniałą atmosferę , wzorowe przygotowanie zakresu prac , niezbędne narzędzia i sprzęt oraz koordynację prac. Również podziękowania były skierowane do wszystkich uczestników , a w szczególności tych przyjezdnych , którzy swoją obecnością i pracą zaznaczyli , jak wysoko cenią lokalną garbowską Brać łowiecką.

Na zakończenie Garbowiacy  na czele z Gospodarzem bazy łowieckiej Marcinem Karolem Hołówkowskim zorganizowali wspaniały poczęstunek po tak pracowitym dniu. Jednakże niestety każdy z nas osiągnął  taki stan zmęczenia , że nie udało się zrobić choć jednej fotki z tego tak miłego i sympatycznego podsumowania tego dnia.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.