Co wolno myśliwym po 20 kwietnia br.

  • Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2020 r. – od poniedziałku 20 kwietnia br. myśliwi mogą (do tej pory było to zakazane) wykonywać polowanie na terenach leśnych, gdyż zakaz wstępu do lasu zostaje zniesiony.

Pełny tekst Rozporządzenia RM

Nie trzeba chyba dodawać, że nadal obowiązuje kategoryczny obowiązek przestrzegania przez wszystkich myśliwych wytycznych i zaleceń dotyczących zadań związanych z redukcją populacji dzików w ramach zwalczania ASF.

  • Wiele było do tej pory także niejasności związanych z kadencją organów PZŁ. Aktualnie obowiązujące są przepisy zawarte w ustawie z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z dnia 17 kwietnia 2020 r. poz. 695 par. 22.)

Na ich podstawie kadencja organów PZŁ oraz organów kół łowieckich ulega przedłużenia na okres trwania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub stanu nadzwyczajnego, a wybory do tych organów nie mogą odbyć się wcześniej, niż przed upływem  30 dni od dnia zakończenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej tych stanów.

Oznacza to w praktyce, że zarządy i komisje rewizyjne kół łowieckich nadal pełnoprawnie działają do momentu ustania ww. stanów zagrożenia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.