Wsiedlenia kuropatw w obwodzie nr 145 w Garbowie

Zgodnie z decyzją  Departamentu Rolnictwa i Rozwoju obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie , nasze Koło otrzymało bezpłatnie do wsiedlenia 100 osobników kuropatw (Perdix perdix) w obwodzie łowieckim 145 w Garbowie.

Jest to dla nas duże wyróżnienie , bowiem nieliczne koła łowieckie z okręgu lubelskiego  mogły skorzystać z takiej możliwości bezpłatnego pozyskania do obwodu tego gatunku zwierzyny drobnej.  Jest to dowód na poprawne prowadzenie gospodarki łowieckiej a przede wszystkim na sukcesywne redukowanie populacji naturalnych drapieżników , których pozyskanie jest prawnie dowolne do stanów uważanych za normę w danym środowisku. Zdecydowany udział ma w tym terenowa garbowska Brać łowiecka z Gospodarzem obwodu łowieckiego nr 145 na czele.

Nasze Koło zobowiązane jest miedzy innymi w okresie zimowym  na terenie obwodu objętego wsiedleniem do założenia i utrzymywania podstawowych urządzeń hodowlanych sprzyjających rozwojowi wsiedlonych gatunków zwierzyny w środowisku , co z powodzeniem od lat z już robimy bez powyższego zobowiązania.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.