VII Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej – relacja

W sobotę 7 września odbyła się już VII edycja Lubelskich Dni Kultury Łowieckiej w skansenie muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Byliśmy tam … jako jedyne Koło Łowieckie z siedzibą z poza okręgu lubelskiego mieliśmy swoje stanowisko , szeroką reprezentację oraz oczywiście poczet sztandarowy. Nasz udział został zauważony i był pozytywnie omawiany w trakcie licznych spotkań z przedstawicielami władz lokalnych oraz przedstawicielami kół sąsiadujących z naszym obwodem 145 w Garbowie.

W tym roku organizacja Lubelskich Dni Kultury Łowieckiej miała zmienioną formułę tzn. scena na której odbywała się się oficjalna wraz z częścią artystyczna była zintegrowana ze stoiskami kół łowieckich i miejscem biesiady przygotowanym dla zwiedzających. Ta bliskość powodowała naturalną integrację naszego środowiska łowieckiego ze społecznością która przybyła na tą imprezę. Było to trafne rozwiązanie , które sprzyjało nawiązywanie kontaktów i rozmowom w miłej i życzliwej atmosferze.

Nasze stoisko było bardzo gościnne – serwowaliśmy smakołyki z dziczyzny , smalec z ogórkami ale największym powodzeniem cieszyło się ciasto upieczone przez małżonkę naszego Gospodarza Stanisława Oska.  Ogromne podziękowania za organizację naszego uczestnictwa w VII Lubelski Dniach Kultury Łowieckiej są kierowane pod adresem naszej garbowskiej Braci łowieckiej za jej zaangażowanie w przygotowaniach i bardzo szeroki pod względem ilości naszych członków udział w imprezie , a w szczególności do Gospodarza obwodu łowieckiego nr 145 i jego najbliższej rodziny.

Natomiast w niedzielę 8 września uczestniczyliśmy w Nadzwyczajnym Okręgowym Zjedzie PZŁ w Lublinie – Prezes Koła Łowieckiego „Żerań” jako zaproszony gość oraz nasz Delegat Marian Mazurkiewicz.

Zachęcamy do szerszego uczestnictwa wszystkich naszych członków w tego typu imprezach lokalnych o których informujemy na naszej stronie internetowej  , bowiem nasz udział i zaangażowanie w tego typu inicjatywach zapewne będzie miało realne przełożenie  w ocenie kół łowieckich przy przedłużaniu Umów dzierżawnych naszych obwodów łowieckich.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.