Utrzymanie dzierżawy wszystkich dotychczasowych obwodów łowieckich

Z ogromną satysfakcją możemy już dzisiaj poinformować naszą żerańską Brać łowiecką, że Koło Łowieckie „Żerań” utrzymało dzierżawę wszystkich pięciu obwodów łowieckich ( 4 Janów Podlaski , 38 Drezdenko , 45 Zaspy Małe , 142 Garbów i 177 Skępe ) i przedłużyło ją na kolejne 10 lat. Jest to znamienne wydarzenie w tym szczególnym dla nas roku, w którym będziemy obchodzić piękny Jubileusz : 70-Lecia istnienia i działalności naszego koła.

Satysfakcja tym większa, bowiem w ostatnim czasie polskie łowiectwo wchodziło w coraz ciaśniejsze zakręty, ryzyko utraty obwodu łowieckiego było realne i wysokie. Aktualna elita władzy nie sprzyjała i nie sprzyja myśliwym  a środowiskowo myśliwych generalnie źle jest odbierane przez społeczeństwo bowiem opiera się na fałszywym wizerunku wykreowanym w mass mediach przez pseudo-celebrytów i pseudo-ekologów głownie w oparciu o fake-newsy. Dodatkowo sytuacja epidemiologiczna ASF i SARS COV-19 nie pomagała i nie pomaga w realizacji założonych celów gospodarki łowieckiej, a wręcz przeciwnie – była zmorą i wprowadzała realne zagrożenie odebrania obwodu łowieckiego ze strony PIW z tytułu nie wykonania odstrzału sanitarnego dzików.

Miłe jest to, że dla naszego koła we wszystkich okręgach drzwi lokalnych władz samorządowych, leśnych i łowieckich są szeroko otwarte, pomimo głębokich zmian personalnych nasze relacje są utrzymane na najwyższym poziomie, pomiędzy nami jest pełne zrozumienie, wzajemny szacunek i poważanie. Tak było od lat, jest aktualnie i robimy wszystko, aby utrzymało się w przyszłości na długie lata.

Dlatego też kierujemy szczególne słowa uznania do tych wszystkich naszych członków , którzy rozumiejąc te niesprzyjające okoliczności w jakich dane nam było działać stanęli na wysokości zadania i swoją postawą i zaangażowaniem wspierali konsekwentne działania przyjęte przez zarząd, aby osiągnąć jeden niezmienny od lat cel – utrzymać wszystkie dotychczasowe obwody łowieckie. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Gospodarzy obwodów łowieckich,  którzy są przedłużeniem zarządu w terenie i to oni są naszymi frontmen-ami, ale również szerokiemu gronu naszych członków, którzy choć oficjalnie nie dźwigają na swoich barkach mniej lub bardziej odpowiedzianych funkcji,  ale ich codzienna społeczna praca jest nieocenionym wsparciem dla nas i ogromnym wkładem w osiągnięcie zamierzonego celu i dalszego rozwoju naszego koła.

Budujące jest również to, że w tych trudnych nie tylko pod względem łowieckim dla nas czasie , gdy za wschodnią granicą wybuchła i trwa już 43 dzień wojny,  wciąż otwieramy swoje serca i swoje domy dla naszych ukraińskich sąsiadów będących w ogromnej potrzebie – zarówno tej materialnej jak i wymagających wsparcia emocjonalnego – stwarzając im  bezpieczny azyl do czasu zakończenia działań wojennych. Tacy właśnie jesteśmy – myśliwi Koła Łowieckiego „Żerań” w Warszawie – największego koła łowieckiego w okręgu warszawskim, jednego z największych kół łowieckich w Polsce.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.