Trening i przystrzelanie broni w Garbowie – relacja

21 lipca br. na strzelnicy Gminnego Towarzystwa Strzeleckiego „Jastrząb” w Osówce odbył się zorganizowany trening strzelecki oraz przystrzeliwanie broni dla kolegów z obwodu nr 145.

Organizatorem przedsięwzięcia był kol. Stanisław Osek, Gospodarz garbowskiego obwodu, zaś finansowe zaplecze zapewnił Zarząd Koła przeznaczając fundusze na koszty związane z organizacją treningu.

Oprócz licznie zebranych miejscowych myśliwych udział w zawodach wzięli koledzy zamiejscowi w osobach Wiesława Auterhoffa i Jarosława Cibora. Trening pod okiem instruktora strzelectwa Dominika Ciejpy został poprzedzony szkoleniem z zakresu bezpiecznego posługiwania się bronią. A strzelania odbywały się w następujących konkurencjach:

trap – broń śrutowa
rogacz – broń kulowa na 100 m
lis – broń kulowa na 100 m
dzik – broń kulowa na 40 m (strzał z wolnej ręki – konkurencja zaproponowana przez instruktora z myślą o polowaniach zbiorowych na dziki).

Najlepsze rezultaty we wszystkich konkurencjach łącznie uzyskali kolejno: kol. Wiesław Auterhoff, kol. Tomasz Osek, kol. Marcin Olejnik. Na szczególną uwagę zasługuje doskonały wynik kol. Tomasza Oska, który jest „świeżym” myśliwym, od niedawna członkiem naszej Braci. Tym samym pomysł stworzenia „garbowskiej” drużyny na zawody strzeleckie nabiera realnych kształtów.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali zaświadczenia o prawidłowym przystrzelaniu broni. Ze względu na doskonałą atmosferę oraz dostępność i bliskość profesjonalnej strzelnicy, organizatorzy zapowiadają kolejne spotkania, na co zapraszają wszystkich kolegów. Serdeczne podziękowania przedstawiciele Koła „Żerań” kierują do kol. Dominika Ciejpy, instruktora i sędziego treningu a prywatnie przyjaciela koła, który mimo natłoku własnych zajęć znalazł czas na przeprowadzenie szkolenia.

tekst Romek Wróbel , zdjęcia Jarek Cibor

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.