TOP TRAP 50 Gminne Towarzystwo Strzeleckie – udział Żerania w zawodach na strzelnicy w Osówce

Garbowska Brać łowiecka zaproponowała na ostatnim Walnym Zgromadzeniu , że ich życzeniem jest podnoszenie swoich umiejętności strzeleckich i budowy własnej terenowej drużyny strzeleckiej. Jak mówili tak i zrobili.

Zawody TOP TRAP 50 rozgrywane w trzech rundach na strzelnicy w Osówce były doskonałą okazją do realizacji tego celu. Warto zaznaczyć , że „Garbowiacy” pod kierownictwem Gospodarza Stanisława Oska  solidnie przygotowali się do tego tematu , organizując przystrzelanie broni i treningi strzeleckie. Również należy podkreślić , iż wiecznie młody duchem ale już senior Wiesiek Auterhoff nie szczędził swojego czasu i dzielił się swoim doświadczaniem , aby jak najlepiej przygotować chłopaków do tych zawodów.

Trap 50 Rezultaty I Runda 7.07.2019

Trap 50 Rezultaty II Runda 11.08.2019

Trap 50 Rezultaty III Runda+ Finał 29.09.2019

zatem kierujemy pod ich adresem wyrazy szczerego uznania za inicjatywę , szybką realizację pomysłu i gratulujemy osiągniętych wyników przez wszystkich naszych członków biorących udział w zawodach. Ważne że nasz udział w lokalnych zawodach strzeleckich był zauważony , pozytywnie odebrany przez lokalne środowisko co powinno zaprocentować w pozytywnej ocenie naszego Koła przy podpisywaniu Umów dzierżawnych na kolejne lata.

poniżej zamieszczamy komentarze uczestników:

Wiesiek Auterhoff
to jest trudny temat, bo ja w czasie takiej imprezy interesuje się tylko sobą ! Ale podziwiam zapał i wyniki młodych z Garbowa, oraz talent i duże możliwości młodego Sasorskiego. Zadziwił mnie także Janusz Mięsak, który podjął rękawicę wiedząc z góry, że jest na straconej pozycji. Strzelał następnego dnia po przylocie i z pożyczonej broni. Strzelanie trap na tej strzelnicy na dwóch polach jest szczególnie trudne bo strzelnica jest ustawiona na wschód, czyli rzutki lecą w słońce, brak fonopula powoduje w praktyce strzelanie z timerem / rzutki podawane są z różnym opóźnieniem /, niespotykane zmienne tło oraz zastosowanie do podawania maszyny pływającej dopełniają całość trudności.  Natomiast zapał organizatorów w tym naszych miejscowych członków imponujący i godny pochwały,

Janusz Sasorski Junior
Zawody Trap 50 odbywające się w Garbowie są bardzo wymagającymi zawodami. Są zupełnie czym innym niż Trap na strzelnicach myśliwskich. Rzutki wylatujące z maszyn są dużo szybsze i lecą zdecydowanie dalej. Dodatkowo słońce świecące w twarz oraz jasne tło kulochwytu zlewające się z rzutkami zdecydowanie utrudniało szybkie złapanie celu i precyzyjne oddanie strzału. Uważam ze warto również wspomnieć o ciekawej formie punktacji, gdyż nie liczy się samo trafienie ale również to czy rzutek został trafiony pierwszym czy drugim strzałem. Jestem pełen podziwu dla samej organizacji zawodów, była ona na wysokim poziomie. Również uważam że świetne wyniki członków naszego koła wynikały w dużej mierze z treningów strzeleckich organizowanych przez Kl. Stanisława Oska wraz z synem na tej właśnie strzelnicy. Wszystkich Kolegów serdecznie zachęcam do udziału w tego typu zawodach w przyszłości jest to świetny trening oraz fajna zabawa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.