Rozliczanie ryczałtu za odstrzał sanitarny dzików

Uprzejmie informujemy że do końca br. zostanie rozliczony ryczał za odstrzał sanitarny dzików każdemu myśliwemu , który tego dokonał w sezonie 2020/21.

W tym celu z każdym myśliwym skontaktuje się osobiście Łowczy i Skarbnik  Koła , przekazując szczegółową informację o wysokości należnego ryczałtu z tego tytułu oraz udzieli informacji i wyjaśnień o prawnych możliwych sposobach jego wykorzystania.

Wariant I – cały należny ryczał zostanie wypłacony myśliwemu , stanowi dla niego przychód a Koło w ustawowym terminie po zakończeniu roku obrachunkowego wystawi PIT-11

Wariant II – cały należny ryczałt zostaje przelany na subkonto myśliwego i po potrąceniu zaliczki na poczet podatku dochodowego ( 19% lub 32% ) zostaje przekazany jako darowizna ( na podstawie Umowy Darowizny ) na realizację celów statutowych naszego Koła ; ryczałt stanowi dla niego przychód a Koło w ustawowym terminie po zakończeniu roku obrachunkowego wystawi PIT-11

Wybór jednego z wariantów będzie indywidualną decyzją każdego myśliwego. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie zapewniamy indywidualne konsultacje z Biurem Księgowym , obsługującym nasze Koło.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.