PRZYPOMNIENIE – konieczne zintensyfikowanie polowań w obwodzie Drezdenko

Zarząd Koła na posiedzeniu w dniu 1 lutego 2023 r.  m.innymi omówił stan realizacji Rocznego Planu Łowieckiego na sezon 2022/2023. We wszystkich obwodach RPŁ jest realizowany planowo z wyjątkiem obwodu nr 38 Drezdenko. W obwodzie tym jest nadal do pozyskania sporo zwierzyny,   zwłaszcza jeleni byków i cieląt. Powodem jest bardzo niska ilość wyjść na polowanie ( 149 ). Dla porównania w  innych obwodach ilość wyjść na polowania w tym samym okresie czasu jest radykalnie większa: obwód 4 ( 731 ) , obwód 45 ( 945 ) , obwód 142 ( 1.095 ) oraz obwód 177 ( 915 ).  Ponieważ termin polowań kończy się z ostatnim dniem lutego – czasu pozostało niewiele.

Dodatkowo Rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z 24 stycznia 2023 roku w sprawie odstrzału sanitarnego dzików, w obwodzie Drezdenko mamy do pozyskania kolejnych 10 dzików sanitarnych. W związku z tym zarząd kieruje apel do naszej Braci Łowieckiej, aby w miesiącu lutym zintensyfikować liczbę polowań w  obwodzie Drezdenko.

Warto przypomnieć, że ustawa z dnia 14 grudnia 2017 r. w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt umożliwia posiadaczom uprawnień do wykonywania polowania skorzystania z tzw. „zwolnienia od pracy” lub „zwolnienia od wykonywania zajęć służbowych” w celu wykonywanie odstrzału sanitarnego zwierząt. Prawo do skorzystania ze zwolnienia przysługuje pracownikom, tj. zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, żołnierzom oraz funkcjonariuszom, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania polowania.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.