Informacja dodatkowa dotycząca Pikniku strzeleckiego w Hrudzie

Drodzy uczestnicy Pikniku strzeleckiego o Puchar 65-Lecia Koła Łowieckiego „Żerań” w Warszawie

Piknik odbędzie się w sobotę 30 września br. na strzelnicy ZO PZŁ w Hrudzie, ok. 6 km od Białej Podlaskiej. Zbiórka o godzinie 9.00 (a najlepiej nieco przed). Przewidujemy rozegranie dwóch konkurencji:

  • trap czyli „oś myśliwska”
  • skeet czyli „krąg myśliwski”

Obie konkurencje będą uproszczone, dostosowane do naszego poziomu, proszę zatem się nie obawiać, że nie sprostacie wymaganiom. Najlepsi zawodnicy będą oczywiście uhonorowani upominkami, dyplomami, pucharami, a każdy uczestnik zawodów otrzyma pamiątkowy medal. Proszę też się nie obawiać tak wczesnej pory – na tych którzy nie zdążą zjeść przed przyjazdem na strzelnicę śniadania , będzie czekał na miejscu catering.

Uprzejmie prosimy o nadesłanie informacji , kto z Koleżanek i Kolegów zamierza przyjechać na strzelnicę w Hrudzie i weźmie udział w zawodach. Pozwoli to nam zamówić odpowiednią ilość amunicji. Poza tym, znając liczbę uczestników, będziemy wiedzieć jak organizować zawody, by wszystkie konkurencje rozegrać na spokojnie do godziny 12.30

Zawody poprowadzą instruktorzy: Wiesław Auterhoff i Krzysztof Szcześniak, którzy gwarantują sportową rywalizację , miłą atmosferę i jeszcze kilka niespodzianek.

Po zakończeniu pikniku gwarantujemy przechowania broni zgodnie z obowiązującymi przepisami dzięki uprzejmości naszej miejscowej Braci łowieckiej ( druki czasowego użyczenia broni będą przygotowane )

REGULAMIN

szkolenia myśliwsko – strzeleckiego oraz zawodów z okazji 65-lecia Koła Łowieckiego “Żerań”

Szkolenie myśliwsko – strzeleckie oraz zawody z okazji 65-lecia KŁ ”Żerań” odbędzie się w sobotę 30 września 2017 r. na strzelnicy PZŁ w Hrudzie, która jest ośrodkiem szkolenia strzeleckiego Polskiego Związku Łowieckiego

  1. Celem szkolenia i zawodów jest rozpowszechnianie strzelectwa myśliwskiego, integracja myśliwych i sprawdzenie ich umiejętności strzeleckich. Impreza ma charakter otwarty, uczestniczyć w niej mogą myśliwi z ważną legitymacją PZŁ (bez względu na posiadaną klasę strzelecką).
  2. Zawody zostaną przeprowadzone w dwóch uproszczonych konkurencjach wieloboju myśliwskiego: trap (5 rzutków próbnych i 15 ocenianych w tym 5 dubletów), skeet (10 rzutków ocenianych), a ocena uzyskanych wyników będzie oparta o prawidła strzeleckie obowiązujące w Polskim Związku Łowieckim. Liczba uczestników szkolenia oraz zawodów  jest ograniczona do 30 osób, a o udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń.
  3. Klasyfikacja – indywidualnie – według liczby zdobytych punktów. Zasady klasyfikacji jak w prawidłach PZŁ.
  4. Program szkolenia: rozpoczęcie o godz 9:00 ;zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w strzelectwie myśliwskim oraz Regulaminem Strzelnicy w Hrudzie, rozpoczęcie konkurencji na osiach 9:30, zakończenie – 12.30 wg harmonogramu strzelań, ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów po zakończeniu zawodów
  5. Nagrody i wyróżnienia: puchary, dyplomy, medale
  6. Każdy uczestnik zawodów ma obowiązek zapoznania się z regulaminem strzelnicy wywieszonym na tablicy informacyjnej i bezwzględnie go przestrzegać.
  7. Kierownikiem szkolenia oraz zawodów jest Kol. Krzysztof Szcześniak, który jest odpowiedzialny za przeprowadzenie imprezy oraz będzie rozstrzygał ew. spory
  8. Na strzelnicy znajduje się punkt opieki medycznej zlokalizowany w budynku strzelnicy.

Organizator: Koło Łowieckie “Żerań”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.