Dzień prac gospodarczych w Skępem – relacja

Zgodnie z planem w dniu 14 lipca br. odbył się dzień prac gospodarczych w obwodzie łowieckim nr 177 Skępe. Mocna grupa braci łowieckiej w ilości 19 osób działała na dwóch frontach: pierwszy to budowa ogrodzenia zagrody danieli przy Leśniczówce na Podolu , drugi to stawianie kojców dla psów na terenie bazy łowieckiej na Ławiczku. Na uwagę zasługuje fakt , że uczestnikiem był jeden z Janowskiej Braci łowieckiej wraz ze swoim wnukiem , który specjalnie przybył do skępskiego łowiska wspomóc lokalnych kolegów w pracach gospodarskich.

Udało się postawić 420 mb ogrodzenia – posadowiono dębowe słupy , rozciągnięto podwójną siatkę , wkopano siatkę która została podwinięta i zasypana ziemią przed wilkami i inną zwierzyną.  Mamy zatem przygotowaną w zaawansowanym stopniu ponad dwu hektarową zagrodę , która posiada własne oczko wodne , przygotowaną łąkę i spory zalesiony teren. Do zakończenia brakuje dokończenie prac ziemnych przy zakopywaniu siatki od wewnętrznej strony  , ofladrowanie terenu , budowa bramy oraz paśnika … i czekamy na daniele.

W miejscu gdzie będzie zlokalizowana brama wjazdowa na danielą farmę rośnie okazały pomnik przyrody – dąb o obwodzie pnia 510 cm.

Na bazie łowieckiej druga grupa przygotowała dwa kojce dla psów zintegrowane z budami – zgodnie z przyjętym regulaminem korzystania z kwater myśliwskich , psy pozostają podczas pobytu myśliwych w kojcach. W tym celu szykowane są jak najlepsze warunki dla naszych czteronożnych towarzyszy łowów.

Zarząd serdecznie podziękował za organizację dnia prac gospodarczych , za przygotowanie frontu robót , narzędzi i wzorową koordynację działań bez której nie udałoby się tyle zrobić.

Na zakończenie pracowitego dnia Gospodarz łowiska zorganizował obiad dla wszystkich uczestników prac gospodarczych w obwodzie łowieckim 177. Nie mógł on jednak konkurować z wyśmienitym żurkiem , który był przygotowany i podany przez małżonkę naszego kolegi leśniczynę podczas śniadania serwowanego na terenie leśniczówki Podole.

Był to kolejny bardzo dobry dzień pracy na rzecz naszego Koła przy projekcie budowy danielej zagrody w ramach reintrodukcji tego gatunku w tym regionie ,  wzmacniania naszego wizerunku w lokalnym środowisku oraz integracji naszej żerańskiej Braci myśliwskiej.

Specjalne podziękowania kierowane są do naszego kolegi Mirka Redeckiego , który oddelegował w tym dniu trzech swoich pracowników do pomocy w realizacji prac gospodarczych.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.