Dzień prac gospodarczych na bazie łowieckiej w Janowie Podlaskim 22 lipca br. – relacja

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w dniu 22 lipca br. ( sobota ) został zorganizowany dzień prac gospodarczych w obwodzie łowieckim nr 4 Janów Podlaski. Z nieukrywaną przyjemnością pragniemy poinformować że stawiło się w tym dniu 22 myśliwych ( 10 z Janowa Podlaskiego , 3 z Garbowa , 1 z Zasp Małych , 8 z Warszawy ) oraz 3 stażystów i 2 wolontariuszy – w sumie 27 osób.

W tym dniu dokończyliśmy położenie otuliny na wałach i wykonaliśmy prace porządkowe wokół stawu „kotlińskiego”.

Pomalowaliśmy wcześniej zabetonowane słupki pod nowe ogrodzenie naszej bazy myśliwskiej , zakopaliśmy kabel elektryczny do oświetlenia naszej kapliczki myśliwskiej.

Największy front robót był związany z przygotowaniem terenu pod wolierę na bażanty , która wkrótce stanie i będzie w niej gościć te królewskie ptaki. Wycinka istniejących zadrzewień na odpowiedniej wysokości zapewni im zbliżone do naturalnych warunki bytowania.

Przy tej okazji zrobiliśmy porządek w szopie i zgromadziliśmy zapas opału na chłodniejsze dni do kominka.

Wykonaliśmy również prace porządkowe na kwaterze myśliwskiej  – zostały zakupione nowe tapczaniki które zastąpiły wysłużone już łóżka , do każdego z nich jest też przynależna nowa szafka nocna.

Również w miarę możliwości zadbaliśmy o myśliwski wystrój pokoi w naszym domku myśliwskim. Mamy nadzieję , że przekazywane przez naszych członków trofea wkrótce ozdobią wszystkie wolne ściany w naszej kwaterze.

Zostały również uzgodnione prace związane budową wzorcowej ambony „zerówki” oraz ozdobnego szyldu informującego o bazie łowieckiej naszego Koła , widocznego z drogi.

W trakcie dnia został zorganizowany grill którego koszty zostały sponsorowane przez sympatyka naszego Koła. Po nim tempo prac nieco opadło … jakkolwiek integracja naszej Braci łowieckiej , miła i sympatyczna atmosfera była tego warta.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom „czynu” za ich obecność , zaangażowanie i wkład pracy a miejscowej Braci łowieckiej , za przygotowanie frontu prac i niezbędnych narzędzi do jego wykonania.

Jeden komentarz do “Dzień prac gospodarczych na bazie łowieckiej w Janowie Podlaskim 22 lipca br. – relacja”

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.