„Bronek” człowiek legenda KŁ Żerań – odszedł do Krainy Wiecznych Łowów

Z wielkim smutkiem i głębokim żalem zawiadamiamy że w dniu dzisiejszym rano odszedł z naszego grona do Krainy Wiecznych Łowów Kolega Bronisław Lachowski. Myśliwy z ogromną pasją , nestor i mentor , Honorowy Łowczy , serdeczny przyjaciel i towarzysz łowów. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 28 lipca br. o godz. 14.00 w Domu Przedpogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Łączymy się w żalu z najbliższą rodziną i składamy wyrazy głębokiego współczucia.

mms_20150731_120349[1]mms_20150731_120339[1]

Drogi Bronku , świętej pamięci Bronku

My brać myśliwska Koła Łowieckiego Żerań zebraliśmy się dzisiaj nad miejscem Twojego ostatniego spoczynku w gronie Twojej rodziny , Twoich znajomych i przyjaciół oraz w gronie Twoich braci myśliwych , aby Ciebie pożegnać po nagłej i nieoczekiwanej śmierci.

Historia naszego Koła to również Twoja historia. Twoja przygoda łowiecka tu się zaczęła i tu się skończyła. Wstąpiłeś do naszej organizacji zaraz po zdaniu egzaminów w 1977 roku. Byłeś aktywnym i wiodącym przez długie lata organizatorem działalności naszego Koła i prowadzenia racjonalnej gospodarki łowieckiej w naszych łowiskach. Twoja pasja myśliwska , wiedza i zaangażowanie sprawiła ,że szybko zasiadłeś we władzach naszego Koła. Od roku 1986 przez 25 lat pełniłeś funkcję najpierw Podłowczego a następnie Łowczego Koła. Dzisiaj z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć , że byłeś i jesteś człowiekiem legendą , wielkim Łowczym , naszym nestorem i mentorem dla kilku pokoleń naszej braci myśliwskiej.

Będziemy pamiętać Twoje zasługi bo były to lata w których nastąpił znaczący rozwój naszej organizacji. Nasze szeregi powiększyły się do ponad 100 członków , została pobudowana baza myśliwska w łowisku w Janowie Podlaskim , odremontowana w łowisku w Skępe i pozyskana w łowisku w Garbowie . Stan zwierzyny zarówno drobnej jak i grubej powiększał z roku na rok. Szczególnymi względami darzyłeś łowisko w Skępem. Byłeś oddany nie tylko w uprawianiu myślistwa ale również a może nawet przede wszystkim w budowaniu środowiska naszej braci łowieckiej , kompani braci po strzelbie dla których tradycje myśliwskie , etyka i koleżeńskość były zawsze na pierwszym niekwestionowanym miejscu. Byłeś stanowczy i sprawiedliwy , zawsze dobro Koła stawiane na pierwszym miejscu , byłeś znakomitym ambasadorem Koła Żerań nie tylko w środowisku braci łowieckiej. Aktywny w życiu naszego Koła do ostatnich Twoich dni jako Honorowy Łowczy i takim Ciebie zapamiętamy.

W uznaniu Twojego doświadczenia i wiedzy o łowiectwie wielokrotnie wybierano Cię od okręgowych władz łowieckich , brałeś czynnych udział w Krajowych Zjazdach Polskiego Związku Łowieckiego , od 1995 roku przez jedną kadencję pełniłeś funkcję Zastępy Członka Wojewódzkiej Warszawskiej Rady Łowieckiej PZŁ a następną od 2000 roku funkcję członka Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Warszawie. W uznaniu za te zasługi zostałeś odznaczonym Brązowym , Srebrnym i Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej , Medalem za Zasługi w Rozwój Łowiectwa Warszawskiego i Kujawsko-Dobrzyńskiego , a w roku 2007 roku otrzymałeś Złom – najwyższe odznaczenie łowieckie. Tylko nieliczni myśliwi mogli dostąpić takiego zaszczytu , a Ty znalazłeś się w tym gronie.

Los tak chciał że odwołał Ciebie do Krainy Wiecznych Łowów. Pozostaniesz na zawsze taki jaki byłeś w naszej pamięci i w naszych sercach. Żegnamy Cię Bronku. Spij spokojnie , niech wieczna knieja ci szumi …

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.