Dziś 3 listopada – święto naszego Patrona św. Huberta

Według różnych źródeł miało to miejsce w Wielki Piątek 695 r. (VII wiek). Wówczas to Hubert wraz z drużyną wyruszył na polowanie w Góry Ardeńskie. W pewnym momencie ukazał im się ogromny biały jeleń (dziesiątak – jak twierdzili świadkowie). Hubert ruszył za jeleniem w pościg i wtedy zwierz zatrzymał się nagle, psy nie chciały go atakować, koń stanął w miejscu, a Hubert dostrzegł świetlisty krzyż żarzący się pośrodku jeleniego wieńca. I wtedy jeleń przemówił do Huberta ludzkim głosem…

 

W dniu święta naszego Patrona św. Huberta życzymy zarówno myśliwym jak i ich rodzinom, ale także sympatykom, aby rozwijali łowiecką pasję, a podejmowany trud i praca na rzecz ojczystej przyrody przynosiły satysfakcję.

Niech św. Hubert otacza Was wszelką łaską i opieką, a Bór niech Wam zawsze darzy.

Taka jest nasza wielowiekowa tradycja.

Wycena rogaczy w Białej Podlaskiej przesunięta na inny termin

Zarząd Okręgowy PZŁ w Białej Podlaskiej poinformował, że wycena rogaczy odbędzie się „dopiero jak będzie to możliwe”, oczywiście – z powodu pandemii koronawirusa. Natomiast do 15 listopada 2020 r. należy przesłać aktualne arkusze z wykazem myśliwych, którzy pozyskali rogacze w bieżącym sezonie.

Oto pełna treść pisma.

Nowy druk – ważne dla stażystów

Naczelna Rada Łowiecka wprowadziła z dniem 7 października 2020 r. nowy druk załącznika do uchwały NRŁ nr 41/2007 w sprawie zasad odbywania stażu, sposobu jego dokumentowania oraz zaliczania. Mówiąc inaczej – zasady nie zmieniły się, a jedynie zmienił się druk, który wypełniają chętni do odbycia stażu.

Oto nowy wzór załącznika do pobrania

Tak !!! Dla rodziny w łowisku – inicjatywa PZŁ.

Polski Związek Łowiecki występuje z inicjatywą ustawodawczą pozwalającą naszym dzieciom uczestniczyć w polowaniach w charakterze obserwatora. Polska jest jedynym krajem w Europie, który zabrania dzieciom wychodzenia z rodzicami w łowisko!

Trwa proces legislacyjny – w najbliższych tygodniach trafi kolejny raz pod obrady Sejmu RP. Pokażmy Parlamentarzystom, że zależy nam na tej ustawie i podpiszmy petycję, jako myśliwi-rodzice:

LINK DO PETYCJI